„Baltijos mokytojų programa 2024“

„Baltijos mokytojų programa 2024“

Kovo 10 d., sekmadienį, 11 mokytojų, dalyvaujančių „Baltijos mokytojų programa 2024“ atvyko į CERN, Ženevoje, kur jų laukia pažintinės veiklos visą savaitę.

Programos tikslas – padėti mokytojams (-ojoms) įgyvendinti atnaujintas bendrojo ugdymo programas, supažindinant su moderniąja fizika ir jos poveikiu visuomenei.

 

Mokytojų kelionė mokslo vingiais prasideda!

Antrąją „Baltijos mokytojų programa 2024“ išvykos dieną mokytojai išklausė paskaitą apie elementariąsias daleles, aplankė pirmąjį sinchrociklotroną ir sužinojo CERN stsiradimo istoriją, aplankė CERN valdymo centrą, ATLAS valdymo kambarį ir kriogeninių tyrimų patalpas.

Taip pat mokytojai Ženevoje paminėjo kovo 11-ąją.

Trečiąją „Baltijos mokytojų programa 2024“ išvykos dieną mokytojai išklausė paskaitas apie dalelių detektorius ir turėjo puikią galimybę aplankyti CERN GATEWAY edukacinę erdvę. Taip pat bandė patys pasigaminti dalelių detektorių ir išvysti neregėtą dalelių pasaulį.

Ketvirtąją „Baltijos mokytojų programa 2024“ išvykos dieną  mokytojai turėjo galimybę aplankyti CMS detektorių. Dalyviai susipažino ir su užduotimis pamokoms: kas slepiasi dėžutėje, tai puikus mokslinio tyrimo aiškinimo įrankis.
Po CMS vizito mokytojai susipažino su Ženeva ir jos žymiausiomis vietomis
Penktąją „Baltijos mokytojų programa 2024“ išvykos dieną  dalyviai buvo padalinti į mažesnes grupeles ir susispažino su mokslininkų tyrimais CERN laboratorijose ir svarbiausia – antimedžiagos laboratorija.
Kodėl medžiagos stebime daugiau? Kaip gauti antimedžiagą, o gal tai ateities energetiniai sprendimai?

Paskutiniąją „Baltijos mokytojų programa 2024“ išvykos dieną  mokytojai išklausė paskaitą apie dalelių fizikos pritaikymą mokykloje ir galimas veiklas pamokų metu. Buvo pristatytos mokytojų ir mokinių programos, kuriose galima dalyvauti ir atvykti į CERN.

Po penktadienio paskaitų buvo įteikti sertifikatai ir atsisveikinta su Ženeva.