CERN VERSLO INKUBATORIUS LIETUVOJE
APIE
INKUBATORIŲ
CERN Technologijų Lietuvos Verslo Vystymo Centras remia su CERN technologijomis susijusių inovatyvių idėjų vystymą ir panaudojimą kitose veiklose, nei didelių energijų fizika. CERN technologinių kompetencijų sąrašą sudaro dalelių greitintuvai, vakuumo technologija, duomenų ir skaitmeniniai mokslai, sensoriai, detektoriai, superlaidūs magnetai, mechanikos/medžiagų/elektros inžinerija.
Inkubatorius yra įsikūręs dviejuose mokslo ir technologijų parkuose: Saulėtekio slėnyje Vilniuje ir Santakos slėnyje Kaune.
![](https://www.cern.lt/wp-content/uploads/2019/08/LT-S-1-copy.png)
![](https://www.cern.lt/wp-content/uploads/2023/03/horizontal-tech-park-kaunas-1024x362.png)
Lietuvos Respublikos ekonomikos ir Inovacijų Ministerija suteikia įgaliojimus Lietuvos Inovacijų Centrui (LIC) valdyti ir eksploatuoti CERN Technologijų Lietuvos Verslo Vystymo Centrą.
TECHNOLOGIJŲ PARKAI
VEIKLOS SRITYS
Inkubatoriaus suteikiamos priemonės startuoliams:
CERN technologijos
CERN intelektinės nuosavybės licencijavimas lengvatinėmis sąlygomis
CERN konsultacijos
40 valandų CERN ekspertų konsultacijų, atsižvelgiant į ekspertų prienamumą
Konsultacijos Verslui
200 valandų LIC bei Inkubatorių ekspertų konsultacijų
Patalpos
Patalpos viename iš dviejų mokslo ir technologijų parkų
Finansinė parama
40 000 eurų (finansavimo priemonė nustatoma kiekvieno kvietimo metu)
Papildoma pagalba
Kita LIC bei Inkubatorių teikiama pagalba, parama ir paslaugos
KVIETIMAS
CERN TECHNOLOGIJOS
Kas gali teikti paraiškas?
Atrankoje dalyvauti kviečiami startuoliai, pumpurinės įmonės (angl. spin-offs) bei jaunos bendrovės, turinčios verslo idėjų, kaip panaudoti CERN technologijas ar kompetencijas, arba susiduriančios su technologiniais iššūkiais, kurie galėtų būti išspręsti pasitelkus CERN ekspertų pagalbą.
Atrankos proceso metu CERN peržiūrės paraiškas ir nuspręs, ar verslo idėjai įgyvendinti galima panaudoti CERN technologijas arba kompetencijas. Dalyviams gali būti suteikta galimybė apsilankyti CERN ir sužinoti daugiau apie turimas technologijas.
CERN technologijos, jų pritaikymo galimybės ir sėkmės istorijos aprašytos tinklapyje:
Kaip teikti paraiškas?
Atrankos procesas vyks Kasmet dviem etapais:
01
1 ETAPAS
Pirmame etape dalyviai turės aprašyti preliminarų verslo ar produkto pasiūlymą arba technologinę problemą, pabrėždami technologinės ar „know-how” paramos iš CERN poreikį. CERN ir LIC atstovai išrinks iki 5 geriausių paraiškų, kurie pateks į antrą etapą.
2 ETAPAS
Antrame etape atrinktiems dalyviams reiks parašyti išsamų verslo planą. Komisija, sudaryta iš CERN, LIC, Inkubatorių atstovų bei nepriklausomų ekspertų, išrinks iki 3 pasiūlymų, kurie bus pakviesti įsikurti viename iš Inkubatorių 24 mėnesių laikotarpiui.
02
Paraiškos priimamos iki Lapkričio 18 d.
MŪSŲ STARTUOLIAI
SĖKMĖS ISTORIJOS
Sėkmingo technologijų pritaikymo pavyzdžiai
![](https://www.cern.lt/wp-content/uploads/2019/09/Screenshot-World-Wide-Web-project-small.jpg)
WWW.
Pasaulinis tinklas (World Wide Web) yra vienas įspūdingiausių pavyzdžių, atskleidžiančių dalelių fizikos eksperimentų įtaką inovatyvių technologijų kūrimui.
CERN darbuotojas seras Tim Berners-Lee sukūrė HTML kalbą ir HTTP protokolą bei 1990 metais įjungė pirmąjį Pasaulinio tinklo serverį su tikslu, kad mokslininkai galėtų lengvai ir greitai dalintis informacija.
Pamatykite pirmąjį Pasaulinio tinklo puslapį.
![](https://www.cern.lt/wp-content/uploads/2019/09/small.jpg)
Terabee.
Startuolis Terabee, gaminantis dronus sudėtingai apžiūrai, kartu su CERN ėmėsi kurti techniką, kuri galėtų automatiškai atlikti stebėjimus didžiojo hadronų kolaiderio (LHC) tunelyje.
Drono pozicijos nustatymas siaurame, ankštame LHC tunelyje iš techninės problemos virto postūmiu sukurti mažus, lengvus, greito veikimo trumpų atstumų matavimo sensorius, kurie ir šiandien naudojami LHC tunelyje.
![](https://www.cern.lt/wp-content/uploads/2019/09/MARS-ScreenNature1-1024x768.jpg)
MARS Bioimaging.
MARS Bioimaging kompanija sukūrė spektrinės kompiuterinės tomografijos technologiją, kuri leidžia išgauti spalvotas rentgeno nuotraukas.
Pagrindinis technologijos komponentas yra Medipix3 nuskaitymo lustas, kurio prototipą pagamino CERN mokslininkai, ir puslaidininkis pikselinis jutiklis. Naujoviškas Medipix3 elektros krūvio sumavimas atskiruose pikseliuose sudaro galimybę tiksliai išmatuoti rentgeno spindulių energiją ir tos energijos skirtumus atvaizduoti spalvomis.
TURITE KLAUSIMŲ?
SUSISIEKITE!
marijus muralis
Projektų vadovas
+370 684 89643
m.muralis@lic.lt
![LIC logo LIC logo](https://www.cern.lt/wp-content/uploads/elementor/thumbs/cropped-cropped-cropped-cropped-LIC_logo_header-1-q2tsilrq7grqjo8fl97jzxmyuj9qejr7eshu6ilnz8.jpg)