Nuo dirbtiniu intelektu grįstos platformos, skatinančios vaikus domėtis mokslinių tyrimų centrų veikla ir STEM disciplinomis, iki naujos kartos 3D elektronikos spausdinimo technologijos, pakeisiančios iki šiol žinomus išmaniųjų prietaisų kūrimo procesus. Tai – tik keletas CERN inkubatoriaus užaugintų startuolių.
Lietuvos inovacijų centras (LIC) kartu su Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku bei Kauno mokslo ir technologijų parku kviečia įmones dalyvauti trečiajame CERN technologijų Lietuvos verslo vystymo centro programos kvietime. Tai – puiki galimybė startuoliams, pumpurinėms įmonėms (angl. spin-offs) bei jaunoms bendrovėms, turinčioms verslo idėjų, kurių įgyvendinimas reikalauja inovatyvių ir modernių CERN technologijų.
Paraiškų atrinkimo procese ypatingas dėmesys bus kreipiamas į produktų ar sprendimų kūrimo pasiūlymus naudojantis viena iš šių penkių technologijų (tačiau paraiškos su kitomis technologijomis irgi bus priimamos):
- „White Rabbit” – CERN sukurta atvirojo kodo techninė ir programinė įranga, užtikrinanti labai tikslų paskirstytų elektroninių prietaisų sinchronizavimą.
- „Rucio“ yra informacinė technologija, leidžiančias valdyti didelius duomenų kiekius, pasklidusius įvairiose institucijose ir organizacijose.
- „Ultralight Cold Plate” – šilumą išskiriančių detalių aušinimo technologija, pagrįstą mikro-makro vamzdeliais, įtaisytais į didelio šilumos laidumo anglies pagrindą.
- „Qubic Photon – Single Frequency Laser” – lazeris, veikiantis vienu rezonatoriaus režimu, todėl skleidžia kvazi-monochromatinę šviesą su labai siauru linijos pločiu ir labai mažu faziniu triukšmu.
- „Structured Laser Beam” – ekonomiškas lazeris, generuojantis nedifrakcinį spindulį, kurio divergencija yra labai maža ir gali išlaikyti Beselio pluoštą dideliais atstumais.
Atranka į CERN verslo inkubatorių vyksta dviem etapais. Pirmajame, dalyviai aprašo preliminarų verslo/produkto pasiūlymą arba technologinę problemą, pabrėždami CERN technologijos poreikį. CERN ir LIC atstovai atrenka iki 5 geriausių paraiškų, kurios patenka į antrąjį etapą. Tuomet atrinkti dalyviai rengia išsamų verslo planą. Galiausiai komisija, sudaryta iš CERN, LIC, mokslo ir technologijų partkų atstovų bei nepriklausomų ekspertų atrenka 2 startuolius, kurie bus pakviesti įsikurti viename iš mokslo ir technologijų parkų 24 mėnesių laikotarpiui.
Atrinktieji CERN verslo inkubatoriaus dalyviai turės galimybę ne tik naudotis vieno iš dviejų mokslo ir technologijų parko patalpomis, konsultuotis su CERN bei LIC ekspertais, tačiau ir gauti 40 tūkst. eurų vertės finansinę paramą bei CERN intelektinės nuosavybės licencijavimą lengvatinėmis sąlygomis. Finansavimo priemonę šį kartą įgyvendins Inovacijų agentūra.
Srtartuolių paraiškos priimamos iki 2022 m. lapkričio 18 d. Daugiau informacijos apie atrankos sąlygas ir paraiškos formą galima rasti CERN inkubatoriaus Lietuvoje internetiniame puslapyje www.cern.lt/inkubatorius
Didžiausia pasaulyje branduolinės ir dalelių fizikos laboratorija CERN, esanti Šveicarijoje, 2018 metais Lietuvai suteikė asocijuotos šalies narės statusą. Asocijuota narystė įmonėms atveria galimybes glaudžiai bendradarbiauti su CERN mokslo, pramonės ir technologijų srityse. CERN technologijos bei kompetencijos gali būti pritaikomos medicinos, biomedicinos, kosmonautikos, saugos, skaitmeninimo, kultūrinio paveldo bei kitose srityse.
Turite klausimų? Susisiekite su įgaliotuoju projekto koordinatoriumi Lietuvos inovacijų centre – Adomu Jelinsku a.jelinskas@lic.lt