Pramonės susitikimas su didžiuoju mokslu renginyje Big Science Business Forum 2022

Pramonės susitikimas su didžiuoju mokslu renginyje Big Science Business Forum 2022

Spalio 4-7 dienomis
Granadoje, Ispanijoje.
https://www.bsbf2020.org

Registracija:
https://www.bsbf2020.org/Registration

Didysis mokslas yra didelės apimties moksliniai tyrimai, kuriuos vykdo tarpvyriausybinės organizacijos, pasižyminčios dideliu finansavimu, įspūdinga infrastruktūra ir gausiu darbuotojų skaičiumi. Didelės apimties darbai yra įmanomi tiktai glaudžiai bendradarbiaujant su pramonės ir verslo įmonėmis, su kurių pagalba didžiojo mokslo laboratorijos vysto, atnaujina ir prižiūri epišką infrastruktūrą. Taip yra sukuriama naujoviška didžiojo mokslo rinka bei suteikiamos galimybės verslui vystyti technologijas ir inovacijas. Numatoma, kad 2022-2026 metais Europos didžiojo mokslo organizacijų pirkimų apimtis sieks 37 milijardus eurų. Europos pramonės įmonės, norinčios būti didžiojo mokslo industriniais partneriais ir patekti į didžiojo mokslo rinką, gali susitikti su Europos didžiojo mokslo organizacijomis „Big Science Business Forum“ renginyje.

Europos neutronų šaltinio būstinė ir laboratorija Lunde, Švedijoje. Nuotrauka: European Spallation Source.

Šiųmetinis BSBF renginys yra antrasis po pirmojo, vykusio 2018 metais Kopenhagoje. Šiemet renginio programa yra sudaryta labai gausi: plenarinės ir paralelinės sesijos, didžiausių Europos mokslo organizacijų generalinių direktorių pranešimai, įmonių ir mokslo organizacijų stendai parodų salėje, B2B susitikimai. Plenarinių sesijų metu bus kalbama apie konkrečias mokslo organizacijas, planuojamas investicijas į infrastruktūrą ir bendradarbiavimo galimybes verslui. Pramonės sektorius atitinkantys pranešimai bus skaitomi paralelinių sesijų metu ir apims technologines bei inžinerines temas nuo sensorių ir detektorių iki IRT ir civilinės inžinerijos. Europos didžiojo mokslo potencialą pristatys patys generaliniai direktoriai iš CERN, ESS, F4E, XFEL, ESRF, EMBL, ESA, ESO, FAIR, ILL, SKA ir kitų organizacijų.

BSBF2022 forumas yra reali galimybė pramonės ir verslo įmonėms užmegzti partnerystes su didžiojo mokslo įstaigomis arba su kitomis įmonėmis: net 17 Lietuvos įmonių jau bendradarbiauja su CERN ir 11 – su ESA (Europos kosmoso agentūra). Planuojama, kad renginyje dalyvaus daugiau kaip 1200 dalyvių iš daugiau kaip 500 verslo organizacijų ir 19 mokslo organizacijų. Jeigu įmonės siekia didesnio matomumo, jos gali įsigyti stendą parodų salėje.

Granados parodų rūmai.

Renginys vyks Granados parodų rūmuose, o pažintinę renginio dalį sudarys ekskursijos į Calar Alto observatoriją ir Plataforma Solar de Almería saulės energijos elektrinę.

Calar Alto observatorija. Nuotrauka: A. Martín Carrillo
2018 metais vykusio BSBF renginio statistika.