CERN inkubatoriuje auginamų startuolių komandos sėmėsi patirties Bostone
Nuotrauka: Lietuvos inovacijų centras

CERN inkubatoriuje auginamų startuolių komandos sėmėsi patirties Bostone

CERN technologijų Lietuvos verslo vystymo centras šiandien jau augina keturis giliųjų technologijų startuolius. Du iš jų: UAB „Delta biosciences“ ir UAB „Volatile Technologies LT“, gruodžio pradžioje dalyvavo startuolių akceleravimo programoje Bostone, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Šie startuoliai – tai jaunos įmonės, kuriose dirbantys komandos nariai jau turi sukaupę gilias technologines žinias ir siekia jas išnaudoti praktiškai. Įmonės yra identifikavusios technologijų pritaikymo sritis vaistų ir maisto pramonėse bei siekia sukurti technologinius sprendimus.

Biotechnologijų įmonė „Delta biosciences” kuria ankstyvos stadijos vaistų atrankos platformą. Tarpdisciplininio startuolio kuriama pasaulinio lygio inovacija integruoja skirtingas gyvybės mokslų technologijas į vieną mikroskysčiais ir DNR koduotomis bibliotekomis paremtą procesą. Naujos kartos vaistų-kandidatų atrankos platformą vystanti komanda turi ambiciją optimizuoti kertinius vaistų kūrimo procesus.

„Delta biosciences“ bendraįkūrėjas Daniel Kratkovski teigiamai vertina akceleravimo programos metu vykdytą potencialių klientų ir technologinių partnerių paiešką, bei ankstyvosios plėtros pastangas. 

„Šalia Bostono, Kembridže esanti Kendall aikštė – pasaulinė gyvybės mokslų sostinė, pasižyminti aukščiausia sektoriaus talento ir vizionieriškų technologijų koncentracija. Čia įsikūrę „big pharma“ inovatoriai ir biotechnologijų startuoliai nustato ne tik dabartinius industrijos parametrus, bet ir dirba prie vaistų technologijų, rinką pakeisiančių po dešimtmečio. Džiaugiamės iš kai kurių inovatyviausių pasaulyje farmacijos įmonių gavę ankstyvąją validaciją “Delta biosciences” giliosios technologijos koncepcijai. Todėl iš Bostono parsivežame paskatą prisidėti prie šios neįtikėtinai futuristinės ekosistemos strateginio mąstymo. Vystydami naujos kartos vaistų atrankos optimizacijos procesą čia sugrįžti ketiname greitu metu.” – teigė D. Kratkovski.

Užmegzti kontaktai ir pasirašyti susitarimai žada sklandesnę verslo plėtrą

Cheminės analizės startuolis „Volatile Technologies LT” kuria išmaniųjų sensorių technologiją, apjungiančią cheminius sensorius ir dirbtinį intelektą. Startuolio maisto pramonei pristatomas elektroninės uoslės sprendimas leis maisto gamintojams užtikrinti aukštą produkcijos kokybę. Tokia technologija pakeis šiuo metu pramonėje naudojamus profesionalius degustatorius ir chemijos laboratorijas.

Grįžęs iš JAV vienas iš įmonės įkūrėjų Adomas Malaiška apie savo patirtį Bostone atsiliepė pozityviai:

„Įspūdžiai, kuriuos parsivežėme iš šios programos, iš tiesų geri. Sutikome įdomių žmonių – tiek angelų investuotojų, tiek vietinių startuolių įkūrėjų. Apsilankėme Masačusetso technologijos institute, kur dirba mums gerai žinomas kvapo sensorių tyrėjas. Dalyvavome jo organizuotoje konferencijoje. Bostonas įspūdinga vieta viskam, kas susiję su mokslu ir biotechnologijomis, būtent todėl vis intensyviau galvojame apie dažnesnį ir intensyvesnį buvimą ten.” – sakė A. Malaiška.

Vykdami į Bostoną startuolių atstovai Daniel ir Adomas siekė kelti savo kompetencijas verslo vystymo, produktų pristatymo, vertės pasiūlymo bei investicijų pritraukimo srityse. Dar prieš važiuojant į JAV programos dalyviams Lietuvoje buvo surengti mokymai, o Bostone vyko susitikimai su potencialiais verslo partneriais, investuotojais ir klientais.

Galimybes kuria aktyvi inkubatoriaus veikla ir akceleravimo programos

Galimybę Lietuvos inovacijų centro (LIC) koordinuojamame CERN inkubatoriuje auginamiems startuoliams apsilankyti JAV sukūrė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) akceleravimo programa. MITA akceleravimo programos užsienyje skirtos skatinti įmonių augimą, inovatyvių gaminių, paslaugų ir technologijų (produktų) vystymą, plėtrą į tarptautines rinkas, bendradarbiavimą su partneriais iš užsienio valstybių, dalyvavimą tarptautinėse mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų programose.