Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka 2024 – pažangūs vėžio gydymo metodai

Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka 2024 – pažangūs vėžio gydymo metodai

 

Šiais metais kovo 8 d. virtualaus tilto pagalba tarp Kauno ir Vilniaus įvyko kasmetinis renginys „Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka“. Šis renginys skirtas supažindinti moksleivius, mokytojus, studentus ir likusią visuomenę su spindulinio gydymo svarba ir naujausiomis technologijomis, naudojamomis gydant vėžį. Pagrindinis spindulinio gydymo tikslas – sunaikinti vėžines ląsteles paciento organizme, kartu nežalojant sveikų audinių. 

 

Kaip ir kiekvienais metais, dvi docentės Brigita Abakevičienė (KTU) ir Aušra Kynienė (VU) kartu su tarptautiniu renginio organizatoriumi suburia savo kolegas, doktorantus bei studentus organizuoti ir moderuoti tarptautinę meistriškumo pamoką.

 

Renginio metu dalyviai turėjo galimybę giliau pažvelgti į hadronų terapiją ir išsiaiškinti, kaip skirtingos spinduliuotės – nuo rentgeno iki protonų – gali būti taikomos vėžio gydymo tikslais. Dalyviai klausėsi ekspertų paskaitų – Dr. Jono Veniaus (NVI), Dr. Erikos Korobeinikovos (LSMU), Dr. Juro Kišono (NVI), Prof. Dianos Adlienės (KTU) – kurie dalijosi savo žiniomis ir patirtimi. Paskaitose buvo aptariami gydymo metodai, diagnostikos galimybės, taip pat buvo kalbama apie fantomų tyrimų svarbą spindulinėje medicinoje. Dalyviai taip pat turėjo unikalią galimybę virtualiai pasižvalgyti po ALICE greitintuvą, dalyvaujant tiesioginėje transliacijoje iš CERN!

 

Praktinio užsiėmimo metu, kurį vedė Dr. Jurgita Laurikaitienė (KTU) Kaune, o Vilniuje medicinos fizikas Marijus Astrauskas (NVI), dalyviai turėjo galimybę išbandyti radiologo profesiją ir „matRad“ įrankio pagalba parengti vėžio gydymo planą pacientams. Renginys baigėsi praktinės dalies rezultatų pristatymu, po kurio sekė tarptautinė vaizdo konferencija, apjungianti visas šalis, dalyvaujančias šioje meistriškumo pamokoje.

 

Džiaugiamės sulaukę gausaus dalyvių skaičiaus – 40 dalyvių Kaune ir 72 dalyvių Vilniuje.

 

Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Kauno technologijos universiteto (KTU) Matematikos ir gamtos mokslų fakultetui ir Medžiagų mokslo institutui, Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos sklaidos centrui, Nacionaliniam vėžio institutui (NVI), Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU).

 

Renginį finansuoja: Lietuvos dalelių fizikos konsorciumas ir Lietuvos vyriausybė.